School of Witch
Bine ai venit in lumea nostra magica. Sper ca te va interesa si pe tine magia si ca astfel ni te vei alatura noua!!!
School of Witch
Bine ai venit in lumea nostra magica. Sper ca te va interesa si pe tine magia si ca astfel ni te vei alatura noua!!!
School of Witch
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum unde Magia are mereu ultimul cuvant!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
^^Stimati membrii, cum sunt administratorul forumului Magic School, ma voi baza mai mult pe inbunatatirea, corectarea si formarea forumului. Pe scurt am sa va ascult sugestiile, plangerile, parerile si nemultumirile si voi incerca ca forumul sa urce pe un "etaj mai bun". Asa ca nu va asteptati ca eu sa postez mereu in RPG. Multumesc pentru atentie! ^^

 

 Cafeneaua

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:28 am

OOC: in continuare de la camera lui Shiba - cafeneaua -

bic:
-'Interogatoriu ...?! ' Isi spuse in sinea sa .. Cat ura sa ii se puna intrebari , dar de data aceasta facea o exceptie. Doar .. nu putea s ale ignore,nu?!..In fond , si MAbel merita niste explicatii..
-3 ani ..

Edit Later - Shiba muta topicul in forumul 'cafeea'


Ultima editare efectuata de catre D.A.Giovanni in Mar Sept 01, 2009 6:32 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:29 am

-Trei ani, e ceva..
O spuse inca cu ochii in paginile cartonate ale meinului.
-Si totusi, nu te'am vazut dand tarcoale facultatii. Exceptand vinerea, pe 25.
Era prea atenta la detalii?
Uneori era enervata de propria'i memorie, cel putin din ultima vreme.


Ultima editare efectuata de catre Mabel in Mar Sept 01, 2009 6:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Shiba-san

Shiba-san


Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 31/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:33 am

V-am mutat topicul. Greşeala mea, am uitat că trebuia să fac şi o cafenea.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:34 am

Faptul ca o mintise atunci nu prea il facea sa regrete .. Nu era genul de persoana care sa-si ceara scuze.
-Vrei sa ma pun in genunchi si sa-mi cer scuze ca te-am mintit?!
Era deja enervat, de ce?! Poate ca si cursurile erau de vina si poate si nevasta-sa.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:38 am

Ridica intr'un final privirea, coborand meniul, lasandu'l sa pice pe masa si sa se inchida singur.
-Nu vreau sa'ti ceri scuze. Nu ti se pare normal sa stiu si eu cate ceva despre omul cu care stau la masa, nu intamplator?
Deveni intr'adevar enervant, tocmai de asta isi dori in a insista cu intrebarile, sa'l mentina in lanturile itnerogatoriului plicticos.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:42 am

-Pai nu inteleg de ce te-ar interesa soarta unui om pe care ii sti doar numele si ca e profesor,gresesc?!
Ridica din sprancena,inca isi mentinea tonul calm si relaxat ,evident ca nu era asa era oarecum enervat dar nu pe faptul ca il interoga,pur si simplu.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:49 am

-Da, ai dreptate, de ce m'ar interesa soarta unui om ca tine?! Pana la urma, pot sa culeg de pe drum profesori cu buletin prin doua intrebari scurte!
Trantise o cupa goala de masa, ce era pusa de dragul unei armonii.
"Ti'as spune multe!"
Captase priviri, ce credeau? Sculase intrebari si priviri, lipsite de caracter, prin simplul fapt al participarii lor ca si colectivitate. SE pregati in a se ridica, se stapani din vechile sale ambitii desarte.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 6:51 am

-Poate fi alt ceva.. decat pura curiozitate?! nu cred ..
O spunea si chiar nici nu credea.Nici nu stia dar vruia sa afle.Nu banuia nici prin gand nu-i trecea dar astepta.O lua de incheietura maini si o aseza inapoi la masa fara sa dea atentie privieilor celor din jur,obijnuit,sa nu afle ce credea lumea de el,ba chiar absolut deloc.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 7:00 am

-Ce'ar putea fi?! Luminaza'mi creierul pierdut, profesore!
Stia ce crede, stia ce vrea si stia ce vroia sa auda, sa'l asculte sadic pentru a o ucide, pentru a se victimiza.
'profesore'
Suna silabisit, de'o perfectiune inaccesibila aproape.
Casca ochii.
-Spune'o...
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 7:04 am

Incepea sa se poarte ca un copil mic nu vruia sa-i dea acea satisfactie de a-l auzi pe el,mai bine zis vruia ca el sa auda aceste vorbe din gura ei .. Cu o oarecare indignare rosti dar si cu o balbaire in voce:
-Spune'o tu! .. Rosti apasat si ingandurat ..
Adauga:
-Scumpa mea eleva ...!! Adaugase cateva cuvinte pentru simplul fapt ca si ea ii spusese ' profesor'.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 8:02 am

-Ce e, ti'e teama? Ti'e teama de doua cuvinte total neinsemnate ce suna, -te iubesc-? Te credeam in stare de mai mult, niciodata ca iti vei accepta injosirea. Si ce crezi ca fac, crezi ca ma zbat, crezi ca ma lupt, crezi ca ma enervez pentru ca vreau sa'i dau foc femeii cu care esti insurat?..ca am complexe si'mi bag unghiile'n gat, ca sunt atat de posesiva incat doresc si strang. Si totusi, crezi ca las sa'mi scape? Ca sunt eleva egocentrica, sau inca ai ramas cu ideea 1-4, cu iubirele prostesti adolescentine, care au trecut si oricum n'am dat doi bani pe ele? Si'acum? Ai sa ma plesnesti subit, ai sa ma crezi eventual copilul ce nu inteleg o porcarie numita lume, o obsedata? Nu, stai. Plec eu sau te ridici tu?
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 8:35 am

-In primul rand nu imi este teama de nimic,ok?! ..In al doilea rand doua cuvinte ca si 'te iubesc' nu i le spui oricui .. orcarei tarfe care vrea sa stea cu tine o noapte si dupa sa se duca la alt futangiu ..bine?! In al treilea rand da ai dreptate ma injosesc sa-i arat unei persoane ce siimt pentru ea,arata slabiciune ..e o prostie si nu-i vad rostul acelor doua cuvinte pe care persoana respectiva nici nu le ia in seama .. ! Poate ca acea persoana caruia ii spui acele doua cuvinte ce pot spune cu mandrie ca au un sens special pentru mine , nici nu vrea sa le auda cel putin din partea ta..Si nu o baga pe acea curva in discutie,ok?! Nu vreua sa o mai vad sa mai aud nici macar sa-i mai spun sotie?! O urasc , pricepi?! .. Intelegi ca nu vreau s-o vad?! Intelegi ca de 8 ani nu pot sa mai vad acea persoana in fata?! Nu ,chiar nu intelegi .. defapt de ce ma obosesc atat sa-ti spun tie ?! Tu nici macar nu o sa iei in seama ..
Isi lua ochelarii din ochi frecandu'se putin icnercand sa se mai calmeze.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 9:05 am

Pufaise, se astepta la asta.
-Stii care e problema ta vizavi de mine? Ma subestimezi, subestimezi tot ce prinzi, n'ai acceptat nimic si nu vei accepta niciodata. Cine naiba a zis ca n'am sa te iau in seama?! Pana cand si replicile pe care nu dau doi bani in general vorbesc. Doar pentru ca pot sa zic ceva fara pic de retinere, asta nu inseamna ca nu si simt. Ce dracu crezi ca as putea castiga? Pentru o amarata de noapte m'as complica prea mult cu tine. N'am avut niciodata intentii de prost gust, crezi ca imi lipsesc atat de multe unele lucruri, crezi ca n'as putea sa ma scot mai usor cu altii?!
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 9:34 am

-Da te subestimez ,recunsoc! Dar nu te'ai intrebat niciodata de ce fac asta?! ..poate pentru ca nu arati absolut deloc putina afectiune , putina ..pasare?! Putin interes?! Un barbat are nevoie de acest calitati din partea unei femei .. vrea dovezi .. dovezi de iubire poate si de loialitate ..pricepi?! Si daca ar fi dupa mine as sti si ce ai face dupa ce am spus asta ai zambi ironic si ai pufni in ras si vei spune ca's un fraier daca voi crede ca as vrea sa obtin aceste calitati de la tine.. dar putin imi pasa ma crezi?! ..
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 10:45 am

-Cum poti manifesta interes cand ai in fata ta un barbat ca tine, care dupa doua luni vine si'mi spune, "stiai ca m'am insurat?" Da, as zambi ironic, as pufni in ras si as spune ca esti un fraier daca n'ai fi tu!!
Batuse cu pumnul in masa. Urla mai mult, prima inca priviri din partea chelnerilor.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMar Sept 01, 2009 12:46 pm

-Cine spune ca daca te insori vei avea o caznicie perfecta?!
Ridica din spranceana.
-Si adica ce vrei ?! Cand te-am cunoscut sa fi sarit pe tine .. trebuia sa-ti spun de la inceput ca sunt insurat,ca sunt profesor ca sunt un ratat total..ca nu am avut grija de copilul meu si l-am lasat sa moara?! Asta vruiai sa-ti zic?!
Deja devenea isteric,tipa si urla.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 7:01 am

Intorsese capul intr'o parte stapanindu'si impulsurile
-E clar ca nu ajungem nicaieri.
Se ridica prin lunga scartaire a scaunului si'a atmosferei tensionate.
-Si'apoi, n'ar fi mers oricum.
II zambi, de data asta calm si sincer, cu'n enervant simt al acceptarii si al realitatii, indreptandu'se spre iesirea din local.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 7:11 am

Deja devenea un gest prea banal pentru a o prinde de mana a intoarce-o si a saruta-o,vazuse de zeci de mi de ori si incercase dar o facu oricum,nu putea s-o lase sa plece pur si simplu,asa-i?!
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 1:59 pm

Se desprinsese de trupul tau sau lipit, dar fu imobilizata de propria'i constiinta. Devenea dificila, era dificila, mai ales cu ezotericul sau talent de a vrea, dar a respinge in acelasi timp:
-Spune'o.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 2:42 pm

Se freca putin la tampla il durea ii placea,nu suporta sa rosteasca acele doua cuvinte mai ales cand stia ca sunt si chiar adevarate simtea ca mandria sa de barbat ii era cedata si calcata in picioare.Rosti scurt si la obiect.
-Te iubesc.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 2:49 pm

Rasese, era atat de implicat in ele. Nu'i placea sa materializeze, sa minimalizeze un sentiment gasindu'i cuvinte, desi le intelegea rostul.
-A sunat ca la armata.
O spuse inca amuzata de situatie.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 2:50 pm

-Mi'am calcat pe madrie , sa stii, facand ce mi-ai cerut ..Acum putem sa ne asezam si .. sa ne bem cafeaua in continuare.Am avut o zi grea.Incerca sa scape de anume momente incercand sa re-intre in atomosfera mai calma .. linistita.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 3:01 pm

Se aseza. Se ridicase de minim patru ori probabil. Privi cafeaua, ce nici nu observase cand fu adusa datorita situatiei. Duse la gura ceasca, era aproape rece, in ultima vreme adora sa'i guste zatul.
-Si'a ta?
Intreba referindu'se la ceafea, probabil ca suna patetic, insa vroia sa evite posibilele discutii.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 3:03 pm

Deja devenea si el curios in ce o priveste pe tanara,ce facuse?Mai fusese cu altul..care era situatia ei..era bine?Probleme de sanatate.
-Tu cum esti..?
se reaseza la masa comandandu-si alta cafea.
Sus In jos
Mabel

Mabel


Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua EmptyMier Sept 02, 2009 3:12 pm

-Singura. Maica'mea paralizata, lasata in grija doicii, in Finlanda. De fapt nu chiar singura, distanta si non-familista. Si nu, nu am avut decat vreo trei relatii cu mult in urma, destul de vagi, capabila sa le uit din prima saptamana.
Invartea lingura prin cafea din plictiseala.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cafeneaua Empty
MesajSubiect: Re: Cafeneaua   Cafeneaua Empty

Sus In jos
 
Cafeneaua
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
School of Witch :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: