School of Witch
Bine ai venit in lumea nostra magica. Sper ca te va interesa si pe tine magia si ca astfel ni te vei alatura noua!!!
School of Witch
Bine ai venit in lumea nostra magica. Sper ca te va interesa si pe tine magia si ca astfel ni te vei alatura noua!!!
School of Witch
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum unde Magia are mereu ultimul cuvant!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
^^Stimati membrii, cum sunt administratorul forumului Magic School, ma voi baza mai mult pe inbunatatirea, corectarea si formarea forumului. Pe scurt am sa va ascult sugestiile, plangerile, parerile si nemultumirile si voi incerca ca forumul sa urce pe un "etaj mai bun". Asa ca nu va asteptati ca eu sa postez mereu in RPG. Multumesc pentru atentie! ^^

 

 Kess'z room

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:05 am

OCC:Luni,ora 9:35 dimineata.Vara spre toamna-Deschis
BIC:

Statea intinsa in patul sau,infasurata intr-un cearceaf imaculat,din matase.Arunca privirea spre ceas ridicand una dintre sprancenele subtiri ce parea ca erau pictate.Ofta.Cand se facuse ora 9 jumatate?Parca timpul trecuse fara sa mai tina cont de trupul si de mintea sa.
Se dezveli.Arunca materialul vaporos ce o invelise pe parchetul rece,facandusi aparitia lenjeria tinerei domnisoare.Toamna incepea sa'i aratae unele semne,insa prefera sa doarma doar in lenjeria sa intima,fara sa'i mai pese daca ar racii sau sau imbolnavii.Se ridica din pat tragandusi un halat de culoare crem peste umerii sai,acoperindusi treptat corpul,o stare de neliniste invaluindui intreaga minte.Se aseza intr-un fotoliu,picior peste picior lasandusi capul pe spate,in timp ce telefonul era aruncat pe podea,vibrand,insa satena parea ca nu'i acorda atentie.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:32 am

O noua fata in campus?!Perfect,isi lua cateva carti in rucsac batand putin la usa,se rezema de tocul usii aranjandu-si mai bine camasa neagra cu cravata alba si blugii negri cu o tenta albastruie,batu din picior,avand adidasii,eveident,Puma.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:45 am

-Usa este deschisa!
Vocea delicata,dar totodata obosita a tinerei rasuna in intreaga incapere,peretii incercand sa'i faca fata.Arunca o privire spre usa.Deja musafiri?Nu se sinchisi,ca de-obicei.Isi lua telefonul,in timp ce trupul sau incepu sa tremure,la contactul parchetului rece cu pilea incinsa a satenei.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:48 am

Impinse,usa scoase un sunet scartait la apasarea brutala pe cleata,a barbatului.Se indeparta putin,asteptand ca gazda sa-si faca aparitia,ignora sunetele scoase de catre tanara.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:53 am

Se ridica de pe scaun,apropriinduse cu pasi calculati de barbat,in timp ce'si ridica spranceana,imprevizibil.
-Sa intamplat cumva ceva?
Halatul ii dezveli putin piciorul stang,insa satena si-l trase mai bine pe picior,discreta,asteptand odata raspunsul barbatului,in timp ce telefonul incepuse sa vibreze din nou pe masa pe care-l asezase adinauri,scotand un bazait usor ce parea ca se raspandise in intreaga camera.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 9:57 am

-Presupun ca dvs sunteti noua venita in campus,nu-i asa?! Ridica din spranceana rigid,ce pretext jalnic de a face o vizita,dar monotonia nu prea ajuta la ceva.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 10:01 am

-Desigur..Insa te-as ruga sa nu ma iei cu 'dvs' sau mai stiu eu cum.Nu's prea batrana.
Se aseza la loc pe fotoliul sau usor imprevizibila,indreptandusi privirea spre ecranul telefonului.Cine putea sa fie?Desigur,tatal sau.Nu incetase niciodata cu atatea telefoane,satena fiind de fiecare data presata de vorbele lui.Isi inchise telefonul incercand sa afiseze un zambet,chiar daca nu prea'i statea in caracter.
-Poti sa te asezi.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 10:06 am

Isi lua privirile de la telefonul ,apoi lua un loc,scotandu-si cateva manuale ce le avea in plus pentru aceasta.
-Directoarea a zis sa vi le aduc,domnisoara..?
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 10:37 am

-Scuza-ma te rog..Kess Annet.
Privi manualele,in timp ce lua unul dintre ele,privind coperta interesata.Ridica o spranceana,lasand manualul alaturi de celelalte,punandule discret pe noptiera de langa patul sau.Isi indrepta la loc privirea spre barbat,in timp ce alarma ceasului incepu sa sune zgomotos.A treia zi la rand cand se trezea mai devreme decat isi propusese.Darama ceasul la pamant,la contactul cu parchetul,acesta inceta imediat in timp ce capul fetei se intoarse spre barbat.
-Altceva?
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 11:04 am

-Ah nu,nu cred ca mi`am pronuntat numele pana acum .. Ridica din spranceana privind o carte rupta,dar nu el le alesese.Oricum,nu vruia sa-si spuna numele lung si plictisitor,si asa il enerva,replica scarbit:
-Dante Anthonio Giovanni
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 11:17 am

-Presupun ca's fi incantata sa te cunosc..
Facu cativa pasi spre usa baii,cascand.Inca nu-si facuse toaleta de dimineata,iar somnul inca punea amprenta pe trupul sau,la un moment dat impiedicanduse de pragul usii in timp ce tocul sandalei se rupse.Isi sprijina mana fragila de tocul usaii,in timp ce-si scoase sandalele injurand printre dinti.
-Dracia naibii,astia sunt a 5-a pereche la care li se rupe tocul luna asta!
Se descalta,luandusi un prosop lung de culoare galbena,intorcandusi putin capul in urma sa.
-Daca nu te superi,ai putea sa ma astepti pana fac un dus?Nu prea am avut timp pana acum,ca m-am si trezit.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyLun Aug 10, 2009 1:03 pm

Tusi pronuntat si apasat,isi indrepta privirile spre tocul fetei,scoase cu rapiditate un Glue din buzunar,lipindu`i si stergand cu rapiditate in colturile iesite.
-Este bun,va garantez!Desigur,va pot astepta.Se puse inapoi,in pozitia initiala.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 2:19 am

-Multumesc.
Afisa un zambet recunoscator,mai apoi intra cu pasi lenti in baie,inchizand usa in urma sa.Rasufla.In sfarsit un moment de liniste.Dadu drumul robinetului,incepand sa se dezbrace cu rapiditate.Cada se umplu de apa.Intra incet in cada,in timp ce apa stropea gresie,intampinandui halatul care acuma se afla pe jos.
Scoase o sticluta cu aroma de crini.Zambi.Incerca sa se relaxeze pe cat posibil,scufundanduse putin cat sa-si uda parul,rezemandusi cu miscari usoare capul de suprafata cadei.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 2:41 am

Se intinse putin pe pat,in speranta ca se vad odihni putin si el,ce rutina plictisitoare,aceiasi zi nimic interesant,monotonie si iarasi lafel.Carti grele,durere infernala de cap si oboseala,deja devenea recalcitrant.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 2:49 am

Trecura 15 minute .De obicei nu obijnuia sa stea mult,doar atunci cand era nervoasa sau stresata.Ofta adanc.Apa incepu sa dispara incet,in timp ce trupul dezgolit al satenei iesi din cada,simtind dedesubtul picioarelor sale gresia rece,neatinsa de o zi intreaga.
Isi inveli trupul in prosopul pe care si-l adusese,in timp ce parul ud si-l lasase pe spate.Nu-l suporta cand ii statea pe spate.Lua un elastic de par,la intamplare,in timp ce-si lega parul iesind din baie.Nu scoase un sunet,pur si simplul se aseza pe marginea patului cautandusi niste haine printr-un dulapior mai mic,de stare medie,cam cat era un urs mare de plush.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 3:05 am

Isi ridica privirile asupra satenei vazand imbracamintea substantiala,dar nu spuse nimic.Isi aseza mai bine tricoul pe el,infernal de cald,deschise un geam,dar doar caldura intra mai multa,asa ca il inchise la loc,reveni,punand o intrebare banala:
-Cati ani aveti,d-soara??!
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 3:12 am

-24.Putin,nu?
Isi aduna parul pe umarul stang,scotand dintr-un sertar o pereche de blugi albi,scurti, alaturi de-un maieu crem,fara bretele.
Tacu.Se dusese cateva clipe inapoi in baie,imbracanduse in hainele pe care si le alesese.Se intoarse imediat,asezanduse mai apoi in fotoliul sau urmarindul din priviri.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 3:16 am

-Fata de mine 27 nu este putin,pot spune ca sunt deja batran ar trebui sa am un copil la 6 ani ..O replica cu o tenta amuzata,asteptand revenirea fetei din baie.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMar Aug 11, 2009 3:27 am

Se aseza din nou pe marginea patului zambind la vorbele barbatului.
-Ehh...hai ca pe asta chiar as vrea s-o vad.
Isi inchise un timp ochii,luand telefonul si bagandusi-l intr-un buzunar de la blugi.Se ridica in picioare mai apoi se aseza in genunchi,uitanduse pe sub pat continuand sa replice:
-La varsta ta trebuia.Deh...Poate unora le este bine si fara copii
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 2:04 am

-Arat eu tipul de barbat care sa ingrijeasca un copil?!Ridica din spranceana rigid,cu o tenta amuzata in tonul vocii,facand referinta la cercei si tatuaje.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 2:16 am

-Hmmm...depinde.Mai sunt unii si cu copii chiar daca au tatuaje,sau se poarta precum un adolescent,asa ca nu ma mai mira nimic.
Se intinse in pat,usor imprevizibila.Se simtea inca obosita,dar nu putea sa ramana intr-un singur loc mult timp.Inspira adanc.Lua o perna strangando la piept incepand sa rada de barbat,pastrandusi oarecum,un ton de expresivitate in tonul vocii.
-Cred ca am inceput sa mi te imaginez cu-n copil in brate.Sa nu uiti suzeta.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 2:33 am

Il pufni rasul la auzul cuvintelor rostite de fata.Oricum,nu suporta t(z)ancii deci nu isi dorea un copil.
-Dar tu?! Ridica rigid din spranceana.
-Ti`ai dori un copil?!
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 2:40 am

-Un copil?Neahh...Ar fi o povara pentru mine,cel putin asta gandesc eu.
Zambi.Arunca perna intr-un perete,ridicanduse in capul oaselor.Se incrunta putin,semn totusdi ca'i dispare energia.
Sus In jos
D.A.Giovanni

D.A.Giovanni


Numarul mesajelor : 92
Data de inscriere : 09/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 3:19 am

Ii observa oboseala pronuntata,punand mana la gura,tusind pronuntat:
-Cred ca sunteti obosita,ar fi bine sa plec.
Sus In jos
K. A. Hufkoll

K. A. Hufkoll


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 10/08/2009

Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room EmptyMier Aug 12, 2009 3:30 am

-Obosita?Deloc...doar ca nu suport deloc monotonia asta.
Se ridica incet,trecandusi mana prin parul sau.Incepea sa se trezeasca la 'realitate',inspirand.
-Cred ca am sa merg de data aceasta la un restaurant.Vi si tu?Trebuia sa iau micul dejun,iar aici nu prea ar fi o solutie,avand in vedere ca nu stiu sa gatesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kess'z room Empty
MesajSubiect: Re: Kess'z room   Kess'z room Empty

Sus In jos
 
Kess'z room
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Fire room...Edward's room
» Rikku's room... Ehh
» Bad Boy [ Giovanni`s room]
» Room number 6
» Azuka room nr.11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
School of Witch :: Thieoffil :: Camerele elevilor-
Mergi direct la: