School of Witch
Bine ai venit in lumea nostra magica. Sper ca te va interesa si pe tine magia si ca astfel ni te vei alatura noua!!!

Un forum unde Magia are mereu ultimul cuvant!!!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
^^Stimati membrii, cum sunt administratorul forumului Magic School, ma voi baza mai mult pe inbunatatirea, corectarea si formarea forumului. Pe scurt am sa va ascult sugestiile, plangerile, parerile si nemultumirile si voi incerca ca forumul sa urce pe un "etaj mai bun". Asa ca nu va asteptati ca eu sa postez mereu in RPG. Multumesc pentru atentie! ^^

Distribuiţi | 

Cu profunzime...

In jos 
AutorMesaj
Mabel

Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 10/08/2009

MesajSubiect: Cu profunzime...   Lun Aug 10, 2009 11:18 am

Scaunul tremura, de asemenea si ea. Isi continua intinderile acrobatice tinandu'se de rafturile prafuite in speranta ca va ajunge la carte. Elasticitatea bratelor o lasa, neindemanarea mainilor doborara un intreg raft. Priviri amenintatoare din partea studentilor, un vag 'taci' din spate.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sanara

Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 04/08/2009
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   Lun Aug 10, 2009 11:42 am

Sanara se indrepta catre ea.
-Se vede ca ai putina nevoie de ajutor. Ce carte cauti? intreba Sanara
Dar mai intai hai sa facem ordine aici pana nu vine bibliotecara.
Sanara intinse mainile si isi misca degetele de parca ar fi cantat la un pian imaginar si spuse:
-Ini mini arici,
sa fie curat aici
Hocus pocus.

De indata toate cartile isi ocupara locurile in raft. Apoi Sanara mai rosti inca o vraja:

-Ini mini binevoiasca,
Cartea dorita in mainile tale sa poposeasca
Hocus Pocus.

Atunci o carte aflata pe un raft la care nici macar Sanara nu ajungea, pleca de la locul ei si se aseza in mainile fetei.

-Asta e cartea? Ce zici de asta? Ti-a placut ? A am uitat sa ma prezint. Eu sunt Sanara. Spuse ea.
Sus In jos
Mabel

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   Mar Aug 11, 2009 6:29 am

-M..Mabel.
Nu'i placea sa fie luata prin surprindere. Ii intinse mana coborand de pe scaun. Deschise cartea fara a'si cauta centrul de interes, o privi multumindu'i scurt. Totul era la locul lui, fara niciun dubiu. Zambi cu jovialitate catre raftul in perfect etans.
Sus In jos
Sanara

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   Mar Aug 11, 2009 10:10 am

-Incantata de cunostinta. Spuse Sanara. Apoi isi lua si ea 2 carti si se aseza la una din mese. Cartile pe care si le luase Sanara erau "Magia in evul mediu" si "Cum a evoluat magia de-a lungul timpului". Sanara vroia sa stie vrajile care le foloseau vrajitoarele de-a lungul timpului si sa incerce sa faca si ea vrajile.
Sus In jos
Mabel

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   Mar Aug 11, 2009 12:57 pm

-Vad ca nu sunt singura.
O zise indicand catre cartile din mana sa, ce erau identice cu cea pe care o tinea ea. Ii zambi scurt tragand de scaunul de langa.
Sus In jos
Sanara

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   Mar Aug 11, 2009 1:25 pm

Sanara se asaza langa Mabel. De cand ai inceput sa studiezi magia? Pe mine m-au invatat matusile inca de cand aveam 3 ani. Apoi la 7 ani m-au dat la o scoala primara obisnuita si acasa invatam magie. Cand am implinit 16 ani si trebuia sa intru in clasa a 9-a am fost data la Colegiu de Magie Alfea. Nu stiu apoi ce s-a intamplat ca prindeam atat de repede si invatam atat de bine incat trerminam 1 an in doar 3 luni. Si cand ajunsesem la varsta de facultate, deja terminasem 4 licee. Iar in timpul facultatii am studiat in paralel 3 academii de magie.
Aceasta e a 4-a academie de magie pe care o studiez. Plus ca mai studiez acum in paralel alte 2 la distanta. Matusile imi spun sa studiez magia prin scoli pana la 26 de ani. Spuse Sanara.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cu profunzime...   

Sus In jos

Cu profunzime...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
School of Witch :: Dyamond :: Scoala & Castelul :: Scoala :: Biblioteca-
Mergi direct la: